Marka Tescili

Marka tescili ile markanızı koruyun!

Marka tescil, bir firmaya ait olan markanın tescil sırasında belirtilen logo ve şeklin aynısı veya benzerinin, haksız kullanımı ve kazanç elde edilmesini yasal olarak engelleme hakkına sahip olmanızı sağlar. Tescilli marka olarak prestij sahibi bir firma olabilir, kurumsallığınızı yansıtabilirsiniz.
Case
Marka tescili firmaların ürün ve hizmetlerini, kimliklerini koruyan bir sistemdir. Marka tescili yaptırarak markanızın veya kimliğinizin yasal olarak koruma altına alınmasını sağlayabilirsiniz.
  • Benzer ürünleri ve hizmetleri başka işletmelerin ürün ya da hizmetlerinden ayırt etmek üzere kullanılan yada belirli bir hizmetin sunulması sırasında kullanılan ayırt edici işaret, marka olarak tanımlanmaktadır. Sözcükler, sayılar, harfler, şekiller, ürünün şekli veya ambalajı ile bunların birlikte sunuluşları marka olarak değerlendirilir. Marka tescili, ürün ve hizmetlerinde marka kullanan marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Marka tescilinin amacı, özel yasa ile getirilen korumadan yararlanmaktır. Başkası tarafından kullanılan tescilsiz bir markanın, hak sahibi olmayan bir kişi tarafından tescil için başvuru yapılması veya tescil ettirilmesi hallerinde, gerçek marka hakkı sahibinin itiraz etme veya dava açarak tescili iptal ettirme yetkisi vardır. Kütahya'da marka tescili yaptırarak, markanızı koruma altına almaya başlayın.
  • Herhangi bir ürün veya hizmet için kullanılmak üzere bir marka seçimi sırasında dikkat edilecek en önemli konu, seçilen işaretin diğer markalardan farklı olmasıdır. Marka tescili sırasında en önemli konu ise, markanın seçimi ile marka tescilinin kapsayacağı malların ya da hizmetlerin saptanmasıdır. Markanın başkaları tarafından tescil ettirilmiş ya da kullanılan markalardan ayırt edilebilecek şekilde farklı olması gereklidir. Marka tescili ile sağlanan koruma, tescil edilecek marka ve markanın kullanılacağı ürünler ile sınırlı olduğu için, ürün listesi hazırlanırken, gerçek iş konusuna uygun olarak hazırlanmalıdır. Markanın tescil tarihinden itibaren, beş yıl içinde mal listesinde yazılı mallarda kullanılması zorunlu olduğu ve markanın kullanılmadığı mal için, istek üzerine mahkemece iptal edilebileceği de değerlendirilmelidir.

Marka Tescil Başvurusu

Ücretsiz marka araştırma ile markanızın tescil edilmeye uygun olup olmadığını 1 iş günü içerisinde araştırıyoruz ve size bildiriyoruz.

Yazılım ve Program Satış ve Desteği

Sektöre özel program seçenekleri ile iş yükünüzü azaltın.
video
Muhasebe Programları

Muhasebe programları ile ön muhasebe ve genel muhasebe süreçlerinizi takip edebilirsiniz. Ön muhasebe programı ile müşterileri, stokları, çek ve senet işlemlerini, banka hesapları gibi işlemleri kayıt altına alarak dilediğiniz an detaylı raporlara ulaşabilirsiniz.

Muhasebe Programları
video
Sektörel Programlar

Hızlı satış yapan tüm firmaların kullanımına uygun şekilde tasarlanan, perakende gıda satışı yapan market ve süpermarketler, toptan gıda satışı yapan toptancılar için geliştirdiğimiz programlar ile barkod satış işlemlerinizi ve muhasebe süreçlerinizi yönetin.

Sektörel Programlar
video
E-Ticaret Programları

e-Ticaret programı kullanarak ürünlerinizi internet üzerinden satın, en çok tercih edilen sanal mağazalarda yayınlayın, farklı fiyatlandırma opsiyonları ile hem müşteri sayınızı hem de kar oranınızı artırın. Ücretsiz sanal pos ile kredi kartı ile ürünlerinizi bugün satmaya başlayın.

E-Ticaret Programları
video
E-Fatura Programları

E-fatura ile Kağıt, iş gücü ve zaman tasarrufu sağlayın.. Daha önce büyük işletmeler ile sınırlı olan e-fatura artık küçük işletmeleri de içine alan, genel bir dönüşüm sürecini ifade etmeye başladı. e-fatura, e-arşiv, e-irsaliye, e-defter, e-müstahsil ve e-mutabakat çözümleri ile tanışın.

E-Dönüşüm Programları
Abone Ol